Navigation

 

Cinsel Yaşam Ve Eğitim

Cinsellik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Toplumların kültürel özellikler bireylere değer katar. Ancak bazen de doğru bilinen yanlışlar yüzünden insanlar büyük zararlar görebilir. Dünya sağlık örgütünün son elli yılın üzerindeki çalışması bu konudaki tabuları önemli ölçüde yıksa da ne yazık ki hala yeterli gelmemektedir. Kişilerin sosyokültürel çevresi, nesilden nesle aktarılan yanlış bilgilendirmeler ve bireylerin bu konudaki psikolojik hassasiyeti cinsel sağlık önündeki önemli engellerden sadece birkaçıdır. Maltepe bayan escort.

Cinsellik eğitimi konusuna göre bireylere, ailelere, topluma ve engelli vatandaşlara hem toplu bir şekilde, hem de ayrı ayrı verilmesi gereken önemli bir eğitimdir. Bireylerin mahremiyetini ilgilendiren bu hassas konu aynı zamanda dünya nüfusunun şekillenmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bireysel Cinsel Sağlık

Yaratılışımız gereği sağlıklı bir insanda bulunması gereken tüm kriterlere sahip olmak isteriz. Bu sistemlerin eksikliği ve ya yaşanılan sağlık problemleri nedeniyle psikolojik olarak da yoksunluk hissine kapılabiliriz. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için diğer sağlık problemlerine nazaran, cinsellik konusunda bir uzmana ve ya bir sağlık kuruluşuna başvurmaktan çekinen bireylerin bu konuda yeteri kadar eğitilmesi son derece önemlidir. Aksi halde sorun daha da büyüyerek yaşantınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

İlan No: 9945c34a98c12491

  

Sorunu bildir

Processing your request, Please wait....